XS Logistics dysponuje własnym magazynem centralnym o pojemności 15 000 miejsc paletowych oraz oferuje kompleksową usługę logistyczną, z której równie chętnie korzystają  międzynarodowe koncerny jak i krajowe firmy. Wyróżnia nas nowy park maszynowy oraz zespół doświadczonych specjalistów, którzy czuwają nad szybkim i sprawnym przebiegiem zleceń

Co ważne, większość procesów kompleksowej oferty logistycznej, została zautomatyzowana i zorganizowana w systemie QGUAR WMS Pro. System wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania zarówno z zakresu technik informatycznych jak i logistycznych.

Przyjęcie dostaw

W specjalnie wyznaczonej strefie odbywa się przyjęcie dostaw. Podczas realizacji zlecenia dokonujemy szybkiego rozładunku i nadajemy indywidualne numery każdej przesyłce, która do nas dociera.

Składowanie

Dysponujemy magazynem o bardzo dużej powierzchni, zaopatrzonym w monitoring. Dzięki temu składowanie towaru jest w pełni bezpieczne. Zapewniamy także ochronę fizyczną pracowników renomowanej firmy.

Planowanie wysyłek

Gwarantujemy planowanie wysyłek na najwyższym poziomie, zapewniając odpowiedni układ trasy oraz rozlokowanie poszczególnych przesyłek. Uwzględniamy wagę, ilość i objętość nośników w wysyłce.

Kompletacja zleceń

Oferujemy usługę kompletacji zleceń. Sprowadza się do rozdysponowania w odpowiedni sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przesyłek na poszczególne terminale magazynierów kompletujących.

Kontrola zleceń

Mając na uwadze najwyższe standardy realizacji usług, istotne znaczenie odgrywa kontrola zleceń. Posiadamy specjalny system kamer nadzorujących przy każdym stanowisku kontroli, co ułatwia weryfikację całego procesu.

Pakowanie

Przeprowadzamy pakowanie pod ścisłym nadzorem i z nastawieniem na najwyższy poziom świadczenia usług. W ramach tej usługi zapewniamy odpowiednie zabezpieczenie przesyłki na czas transportu.

Załadunek

Przeprowadzamy załadunek przesyłek na odpowiednio przygotowane do tego celu pojazdy. Dbamy o odpowiednie ułożenie towaru, mając na względzie bezpieczeństwo oraz eliminując ryzyko uszkodzenia.

Dystrybucja do finalnego odbiorcy

Świadczymy usługi co-packingu w szerokim zakresie. Dystrybucja do finalnego odbiorcy jest możliwa dzięki doświadczeniu oraz udostępnieniu transportu drobnicowego, częściowego i całopojazdowego.

Śledzenie przesyłek w Internecie

Umożliwiamy śledzenie przesyłek w Internecie w każdej chwili realizacji zlecenia. Nadzór elektroniczny pozwala zweryfikować, w jakim miejscu znajduje się towar oraz ocenić moment dostawy.

Cross–docking

Umożliwiamy naszym Klientom błyskawiczne działanie. Zapewniamy szybki przeładunek towaru, co pozwala na przygotowanie niemal natychmiastowo do dalszej przesyłki do dalszego odbiorcy.

Pakowanie produktów

Proponujemy konfekcjonowanie i pakowanie produktów z opakowań zbiorczych w jednostkowe. Przygotowujemy towar do sprzedaży. Posiadamy w tym zakresie bardzo bogate doświadczenie i to w wielu branżach.